O SOUTĚŽI

O soutěži

Fyziklání je týmová fyzikální soutěž pro studenty středních škol se zájmem o fyziku a řešení zajímavých úloh. Maximálně pětičlenné týmy mohou být složeny ze studentů nejvíce dvou škol. Jejich úlohou je vyřešit co nejvíce z připravených úloh v časovém limitu tří hodin. Každý tým začíná se stejnými sedmi úlohami, za vyřešenou úlohu dostává novou, často obtížnější úlohu. Soutěže se může zúčastnit prakticky každý středoškolák nebo zvídavý základoškolák. Od předminulého ročníku je možné soutěžit také v anglickém jazyce a Fyziklání je tak otevřeno i týmům mimo Českou republiku a Slovensko.

Organizátoři soutěže

Soutěž Fyziklání vyhlašuje Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy (MFF UK) a spoluvyhlašuje ji Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT). Organizátoři soutěže jsou převážně studenti MFF UK, kteří jsou sdruženi ve studentské skupině FYKOS (Fyzikální korespondenční seminář) a mají s organizací podobných akcí bohaté zkušenosti. FYKOS organizuje během školního roku i online soutěž – tzv. Fyziklání online, dále soustředění pro nejlepší řešitele Fyzikálního korespondenčního semináře, exkurze a další akce.

Datum a místo konání

Soutěž se bude konat v pátek 11. 2. 2022. Oproti minulým rokům přesídlíme do opravdu velkých prostor – sejdeme se na výstavišti PVA Letňany v Praze. Výstaviště se nachází v dochozí vzdálenosti (1 zastávka) od konečné metra C Letňany. Na soutěži bychom rádi přivítali až 200 týmů, je ale možné, že kapacitu bude nutné upravit.

Hygienická opatření

Vzhledem k probíhající pandemii covidu-19 nemůžeme zaručit, že vše proběhne podle očekávaného plánu. Kvůli aktuální zhoršující se situaci je např. možné, že bude omezena kapacita, proto s registrací neváhejte. Fyziklání se bude řídit aktuálními platnými nařízeními, i tak vám ale velmi doporučujeme nechat se naočkovat, pokud je to jen trochu možné.

Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací