O SOUTĚŽI

o soutěži

soutěž Fyziklání

Fyziklání je týmová fyzikální soutěž pro studenty středních škol se zájmem o fyziku a řešení zajímavých úloh. Maximálně pětičlenné týmy mohou být složeny ze studentů nejvíce dvou škol. Jejich úlohou je vyřešit co nejvíce z připravených úloh v časovém limitu tří hodin. Každý tým začíná se stejnými sedmi úlohami, za vyřešenou úlohu dostává novou, často obtížnější úlohu. Soutěže se může zúčastnit prakticky každý středoškolák nebo zvídavý základoškolák. Od minulého ročníku je možné soutěžit také v anglickém jazyce a Fyziklání je tak otevřeno i týmům mimo Českou republiku a Slovensko.

organizátoři soutěže

Soutěž Fyziklání vyhlašuje Matematicko-fyzikální fakulta Univerzity Karlovy (MFF UK) a spoluvyhlašuje ji Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR (MŠMT). Organizátoři soutěže jsou převážně studenti MFF UK, kteří jsou sdruženi ve studentské skupině FYKOS (Fyzikální korespondenční seminář) a mají s organizací podobných akcí bohaté zkušenosti. FYKOS organizuje během školního roku i online verzi soutěže – tzv. Fyziklání online, dále soustředění pro nejlepší řešitele Fyzikálního korespondenčního semináře, exkurze a další akce.

datum a místo konání

Příští, již 13. ročník soutěže Fyziklání se uskuteční 15. února 2019 v konferenčních prostorách Top Hotelu Praha. Kromě samotné soutěže organizuje MFF UK ve spolupráci s FYKOSem celou řadu průvodních akcí, počínaje čtvrtkem 14. 2. 2019, kdy se v prostorách fakulty koná Jeden den s fyzikou. Po soutěži je pak od pátku až do neděle 17. 2. 2019 připraven bohatý fyzikální program. Účastníci a jejich učitelé se mohou těšit na exkurze po fyzikálních laboratořích, populární i odborné přednášky, fyzikální výlet po Praze a mnoho dalšího.

  • Pro více informací se podívejte na kompletní program celé akce
  • Pečlivě si přečtěte informace o dopravě na místo soutěže (odkaz bude doplněn později)
Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací