DOPRAVA NA SOUTĚŽ

doprava na soutěž

veřejná doprava

Městská hromadná doprava Prahy je tvořena zejména metrem, tramvajemi, trolejbusy a autobusy. Nejrychlejší z nich bývá metro, které má tři trasy (A – zelená, B – žlutá a C – červená). Pro nalezení dopravního spojení doporučujeme IDOS (web, Google Play, App Store), případně Mapy.cz (Google Play, App Store či Google Mapy (Google Play).

Jízdné

Většina spojů v Praze je v integrovaném dopravním systému. Jednorázové jízdenky, které se používají ve městě, jsou na 30 minut (od 15 let 24 Kč, do 15 let 12 Kč), 90 minut (32 Kč/16 Kč), 24 hodin (110 Kč/55 Kč) a 72 hodin (310 Kč/není).

Pokud by jste si udělali čas a budete v Praze více- jak jeden den, tak doporučujeme si zařídit dlouhodobou jízdenku, byť to může být složitější. Měsíční jízdné pro Juniory a Studenty je totiž 130 Kč. Podrobnosti naleznete na stránce Lítačky. Dokonce si tam můžete koupit jízdné on-line, pokud je vám pod 18 či máte ISIC. Pokud máte kartu Mastercard, Visa nebo IN kartu ČD, nemusíte ani pořizovat plastovou Lítačku. Můžete spočítat, co se vám vyplatí v kalkulačce PID.

Pokud budete kupovat jednotlivé jízdenky, pak hledejte žluté automaty, které jsou u vchodu do každé stanice metra a u některých dalších zastávek MHD. Kromě toho si lze koupit jízdenku uvnitř každé tramvaje pomocí bezkontaktní kreditní/debetní karty. Také je možnost koupit jízdenku u řidiče autobusu, ale s několikakorunovým příplatkem. Jízdenky jsou také k dispozici v aplikaci Lítačka (Google Play, App Store). Také fungují SMS jízdenky, ale pro ty musíte mít aktivované prémiové platby.

V metru musíte mít platnou, tedy označenou jízdenku, PŘED vstupem do přepravního prostoru. V tramvajích a autobusech musíte jízdenku neprodleně označit či zakoupit. Elekronické/SMS jízdenky musíte mít zakoupené PŘED nástupem do vozidla. Jízdenky jsou přestupní – v rámci jejich platnosti smíte přestupovat bez dalšího označování.

z Hlavního nádraží na Top Hotel

Najděte vchod červené linky metra uprostřed vestibulu stanice. Kupte si 30 minutové lístky ve žlutém automatu. Vejděte do vstupu označeného jako „C Háje“. Počkejte na nejbližší vlak a jděte až na stanici „Chodov“. Ze stanice metra vystupte a čekejte na autobus číslo 115 příp. speciální linku, která jede v rovnaké trase z nástupiště D. Jděte na zastávku „Městský archiv“, která je situována přímo před hotelem.

Tato stránka využívá cookies pro analýzu provozu. Používáním stránky souhlasíte s ukládáním těchto cookies na vašem počítači.Více informací